Marta Shpak MorongСпівачка Марта Шпак дала концерти із цілковитими аншлагами у польському місті Моронг. В рамках гостинного візиту делегації із Рожнятівщини до Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства сусідні і дружні територіальні громади уклали договір про партнерське співробітництво та співпрацю.

Два дні офіційну делегацію з України вітали представники Польського сейму, влади мальовничого польського містечка та його мешканці. В палаці народної творчості відбулося офіційне підписання історичного документу про взаєморозуміння і пошанування культур обидвох народів, пропагування польських і українських національних традицій, підтримку обміну художніми виставками, організації культурних і спортивних заходів, всесторонній обмін молоді та інших зацікавлених локальних груп, туристичний та промисловий бізнеси тощо. З польської сторони взяли участь бургомістр Моронга Тодеуш Соб’єрайскі, депутат сейму Польщі Мирон Сич, радник бургомістра з питаня нацменшин Ірина Кость, голова об’єднання українців гміни та Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства Анна Гентош і Степан Мігуш. З української – перший заступник голови Рожнятівської РДА Петро Жолобак, голова Брошнева-Осади Володимир Борович, голова РМТ «Бескидське земляцтво» Юрій Марканич і економ Івано-Фр. Єпархії УГКЦ о.Михайло Зелєський, який благословив на Службі Божій у місцевій УГКЦ цю подію і всіх присутніх.

Найкульмінаційнішим моментом були концерти Марти Шпак – Заслуженої артистки України, уродженки Перегінська (що на Рожнятівщині) в супроводі ансамблю «Маленькі бойки» та оркестру народних інструментів «Водограй». Два вечори понад 500 глядачів аплодували українській красуні стоячи зі сльозами на очах та скандуванням «Браво». Голос Марти та її мелодичні українські пісні не залишили байдужими ні українців, ні поляків. Колоритні костюми та професійний спів співачки в поєднанні з ніжними дитячими голосами зробили концерти яскравою, незабутньою і достойною візитівкою України!

Завершуючи візит делегації, звісно, обмінялись подарунками і з гостинністю запросили одні одних в гості вже на Різдво цього року. А Марті Шпак бургуміст пан Тодеуш Соб’єрайскі вручив іменну статуетку міста Моронга і подяку за небувалий досі там цілковитий аншлаг і надзвичайно теплу атмосферу в концертному залі.

 

@Marta Shpak 2009.