MartaShpak Povstanske Tango18 жовтня 2011-го року, у Львівській обласній філармонії відбулася презентація книжки поезій “В тенетах двох закриток” зв'язкової головного командира УПА Романа Шухевича, політв'язня радянських тюрем, відомої громадської діячки Ольги Ільків або “Роксоляни”.

Разом з Орестом Цимбалою та оркестром “Високий замок” під керівництвом володаря Греммі Андрія Яцківа співачка Марта Шпак під час урочистої події виконала кращі пісні на вірші пані Ільків, що увійшли до альбому “Повстанське танго”. "Цей проект є цінним історичним додатком до книги та й не меньш важливим внеском в історію розвитку багатогранної української музики і особливо величезного пласту українських повстанських пісень, які несуть в собі джерело невичерпної енергії, свідчення трагічної української історії, відчуття шаленого кохання та нестримного бажання намагатись достойно жити і віддано за Україну боротись" - саме так відгукується про подію сама ця відважна жінка.

В концерті також виступав дитячий фольклорний колектив “Маленькі бойки” із Перегінська під керівництвом Заслуженого працівника культури України Наталії Шпак та Ганни Чічак, який повернув головну героїню події в далеке дитинство, що супроводжувалось співанками та коломийками. Вела святкову імпрезу Оксана Король. В рамках проекту також відбулася фотовиставка “УПА”.

Дух український – незламний! Наша пісня та благодатна земля, наші таланти та щира віра в Бога – великий дар, що маємо зберігати та розвивати. І яке б не було майбутнє у світі з погляду завтрашнього дня – нам варто брати приклад з таких сильних і мудрістю багатих людей, як Ольга Ільків. Нехай навіть у найважчі часи випробувань нам допомагає молитва, записана “в тенетах двох закриток” скромними, але її щирими від серця словами: “Допоможи мені, Боже, аж до смерті зберігати силу волі, ясність думки та непохитно і стійко служити ідеї Української Нації!”

 

@Marta Shpak 2011